O nas

Kahawa Kawa i Książka – miejsce spotkań

Kahawa Kawa i Książka to:

Kawiarnia – oferujemy wyjątkową kawę sprowadzaną przez nas z niewielkich plantacji, codziennie pyszne – pieczone na miejscu – ciasta, śniadania oraz ciepłe przekąski. To wszystko w nowoczesnym, ale przytulnym wnętrzu. Nasza kawiarnia umożliwia również spotkania towarzyskie czy biznesowe w większej grupie.

Palarnia kawy – naszą kawę wypalamy na miejscu. To gwarancja świeżości i jakości kawy w filiżance, jak i kawy, którą można kupić do domu. Chętnie pokażemy, jak wypalamy kawę i opowiemy, co decyduje o jej smaku.

Księgarnia – oferujemy ciekawy wybór książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Kawa dla firmy i do domu

Proponujemy wyjątkową kawę dla Państwa firmy i do domu. Naszą kawę wyszukujemy sami na plantacjach w Afryce i Ameryce Południowej. Dzięki temu jesteśmy pewni, że kawa jest świeża, z ostatnich zbiorów, ale przede wszystkim sprawiedliwa – kawę naszą kupujemy wyłącznie w niewielkich kooperatywach zrzeszających farmerów. Kawę wypalamy sami, co zapewnia jej najwyższą jakość oraz wspaniały smak i aromat.

Nasze produkty to tzw. single. Oznacza to, że w paczce znajduje się kawa jednego gatunku, z jednego rejonu świata, wypalona w tym samym czasie. Taka dbałość o wybór ziaren kawy gwarantuje jej wysoką jakość i niepowtarzalny smak.

Kawy dostarczamy bezpośrednio do Państwa firmy czy do domu – wystarczy do nas zadzwonić, napisać maila lub skontaktować się poprzez nasz formularz kontaktowy albo profil na Facebooku.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca

Kupując kawę oznaczoną tym znaczkiem pomagasz dzieciom z Kamerunu!

“Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca” prowadzi dla 30 dzieci dom dziecka Foyer St. Dominique w Yaounde, w Kamerunie. Obok edukacji dzieci mają zapewniony dach nad głową, ciepłe posiłki, opiekę medyczną i bezpieczeństwo oraz rodzinną atmosferę.

Stowarzyszenie wspiera dodatkowo 200 dzieci mieszkających z własnymi rodzicami. Dzięki temu wsparciu dzieci mogą chodzić do szkoły, zamiast pracować od najmłodszych lat. Nie muszą one zbyt szybko stawać się dorosłymi, mogą mieć prawdziwe dzieciństwo. Mają czas, żeby się uczyć, marzyć, bawić, odkrywać i rozwijać swoje talenty.

Od każdego zakupionego opakowania kawy przekazujemy Stowarzyszeniu 1 zł.